Cez víkend štartuje VIII. liga MEVASOX

18.03.2017, Emanuel Cuninka
TRNAVA (ObFZ Trnava/Martina Radošovská) - líder VIII. ligy Mevasox, PFK Piešťany privítajú Družstevník Žlkovce

Tento víkend štartuje aj piešťansko-hlohovecká časť ôsmej ligy, ktorá má desať účastníkov. Po jesennej časti uchopili kormidlo Piešťany, ktoré majú nad druhými Sokolovcami už 11-bodový náskok. Tretie Žlkovce strácajú na druhé miesto len jeden bod a už teraz je isté, že v jarnej časti budú chcieť ešte poriadne zamiešať karty. Prinášame prehľad o zmenách, ktoré nastali v jednotlivých mužstvách VIII. ligy MEVASOX. 15. kolo štartuje už túto nedeľu, 19. marca 2017 o 15:00.

image

 

PFK Piešťany

Piešťany sa už v jesennej časti netajili ambíciou postúpiť do vyššej ligy po prvej sezóne a zatiaľ je dosť pravdepodobné, že sa im tento cieľ aj podarí splniť.Zdá sa, že kombinácia mladých odchovancov so skúsenými hráčmi Piešťanom vyšla, čoho dôkazom je aj fakt, že v súťaži zatiaľ nenašli poraziteľa. Cez zimnú prestávku Piešťany nezaznamenali výrazné zmeny v kádri, z mužstva odišiel Daniel Sýkora do Trebatíc a mužstvo posilní Peter Šiška (FK Pobedim).Čo so sebou prinesie jarná časť súťaže pre Piešťany je otázkou, ale každopádne ich porážka bude veľkou výzvou pre všetky mužstvá v súťaži.

 

TJ Sokolovce

Druhé Sokolovce cez zimu posilnili. Do mužstva sa navrátil odchovanec Šimon Stredák, ktorý pôsobil v Trebaticiach a z Krakovian prišiel hráč Pavol Pavlíček. Z mužstva odišiel brankár Erik Púdela, ktorý na jar chytáva za Chtelnicu. Podľa slov trénera Mariána Pavloviča si chcú na jar udržať druhé miesto: „Toto miesto chceme určite obhájiť a snažíme sa preto urobiť všetko, ale futbal je nevyspytateľný a môže sa udiať hocičo, dokonca aj s prvými Piešťanmi.“ V Sokolovciach rátajú s tým, že na druhé miesto si brúsia zuby aj Žlkovce, preto sa zodpovedne pripravujú na každý jeden zápas a hneď v úvode súťaže chcú nazbierať potrebné body: „Každý zápas pre nás bude špecifický a nechceme nič zanedbať, či ide o ľahšieho alebo ťažšieho súpera. Ja pripravujem chlapcov tak, aby boli na každý zápas plne koncentrovaní a nič ich neprekvapilo,“ dodáva Pavlovič.

 

TJ Družstevník Žlkovce

Tretie Žlkovce cez zimu zaznamenali len odchod hráča Lukáša Trávnička do Horných Otrokoviec a podľa slov trénera Michala Kinčiho do mužstva nepribudli žiadne posily. Hneď v prvom kole ich čaká najťažší rival súťaže: „Vidím to 50:50, pretože je len jedna lopta na ihrisku a z každého mužstva je 11 hráčov, ale chceme si vybojovať dobrý výsledok,“ prezrádza Kinči. Ambície do jarnej časti sú v Žlkovciach jasné: „Nakoľko máme v súťaži Piešťany, je pre nás druhé miesto ako prvé. Takže cieľom je skončiť na druhom mieste, čo by pre nás znamenalo veľký úspech a určite s tým pôjdeme bojovať do jarnej časti.“

 

TJ Družstevník Pastuchov

Do Pastuchova sa vrátil niekdajší domáci hráč Ladislav Cabadaj, inak pokračujú v hre s pôvodným kádrom, do ktorého zapracúvajú mladších odchovancov. Zo štvrtého miesta sa v Pastuchove tešia a radi by v dobre našliapnutej sezóne pokračovali aj v jarnej časti. Tréner Róbert Strapák by rád využil dobré výsledky k lepšiemu umiestneniu. Hneď v prvom kole sa však zapotia, pretože Kočín-Lančár, ktorý na nich stráca len bod, má rovnaké ambície a víťazstvo im len tak ľahko nedaruje.

 

TJ Kočín – Lančár

Kočín-Lančár cez zimu získal do kádra nového brankára Simona Raceka, ktorý odišiel z Dolného Lopašova, kde nenašiel také uplatnenie aké očakával. Ďalšou posilou je Patrik Vachula, ktorý bol hráčom Maduníc.  Do mužstva sa vrátili aj navrátilci, Tomáš Bobček, ktorý v mužstve pôsobil už pred pár rokmi a odchovanec Michal Kováč, ktorý opäť začal hrávať futbal. Okrem toho v Kočín-Lančári nastali zmeny aj v realizačnom tíme, kde bude ako vedúci mužstva pôsobiť Ľuboš Depeš. Ciele do jarnej časti prezradil tréner Milan Beluský: „U nás platí heslo, keď gól nedostaneme neprehráme a keď gól dáme vyhráme. Cieľom je umiestniť v prvej pätke tabuľky.“

image

OŠK Horné Otrokovce

Horné Otrokovce už na jeseň bojovali s okliešteným kádrom v dôsledku viacerých zranení. Tento problém sa podľa všetkého prenesie aj do jarnej časti súťaže. „Stále nemáme všetkých hráčov doliečených, od čoho sa odvíjala aj príprava, pretože sa trénovalo veľmi málo a odohrali sa prakticky iba dva prípravné zápasy,“ prezrádza svoje sklamanie zo zimnej prípravy tréner Norbert Kusý. Do mužstva by chceli získať posily, preto nie sú zmeny v kádri ešte uzavreté. Prvou posilou je Lukáš Trávniček zo Žlkoviec, zvyšné mená sú ešte stále v štádiu riešenia. Čo sa týka cieľov, príliš veľké ambície si nekladú: Ja budem spokojný, ak sa trošku priblížime k tej hre, ktorá bola na začiatku jesennej časti súťaže. Dúfam, že dlhodobo zranení hráči sa nám dajú dohromady, pretože to mužstvo pri optimálnych podmienkach a dobrom zdravotnom stave má na to, aby bolo v tabuľke vyššie,“ dodáva Kusý.

 

TJ Družstevník Šterusy

Šterusy po zimnej prestávke opustil hráč Vladimír Kriško, inak zostáva káder nezmenený. Hneď v úvode na Šterusy čakajú Sokolovce: „Hráme na domácej pôde, tak sa budeme snažiť potešiť dobrým futbalom domácich fanúšikov,“ prezrádza Madunický. V mužstve si žiadne cele nekladú, chcú si futbal najmä vychutnávať: „Na postup sa nepomýšľa, v súťaži sú Piešťany a aj silnejšie tímy, našim najväčším cieľom je udržať, stabilizovať káder a zapracovať mladých hráčov do mužstva,“ prezrádza predseda klubu.

 

TJ Družstevník Nižná

Nižná si v jesennej časti vybojovala 14 bodov, čo je rovnaký počet ako majú Šterusy, ktoré by v tabuľke chceli predbehnúť. Mužstvu sa darí viacej na domácej pôde, v čom by chceli pokračovať aj v jarnej časti súťaže, avšak žiadne veľké ciele si nekladú. K doplneniu kádra neprišlo, nakoľko podľa slov člena výboru Kamila Mikuša, sa v obci stráca záujem o futbal zo strany mladých chlapcov a preto sa obáva o budúcnosť klubu.

 

TJ Klas Dolné Trhovište

Podobné problémy ako v Nižnej pretrvávajú už dlhšiu dobu aj v Dolnom Trhovišti, kde chodia na zápasy často v oklieštenej zostave. Podľa slov trénera Andreja Venclíka sa pokúšali do mužstva nejaké posily pritiahnuť a momentálne pracujú na jednom hráčovi. Okrem toho bojujú aj s viacerými zraneniami hráčov zo základnej zostavy, ktorých pomoc v jarnej časti je zatiaľ neistá. V prvom zápase na Dolné Trhovište čaká derby s Merašicami: „Samozrejme, chceli by sme vyhrať, ale trochu mám obavy, aby sa nám nevypomstila slabá zimná príprava, nakoľko viem, že súper trénoval viacej,“ prezrádza Venclík. Rovnako nemajú do jari veľké ambície, skôr by postupne chceli vyskúšať zapracovávať do mužstva mladých hráčov z dorastu.

 

image

Fotka - zdroj: OŠK Merašice

OSK Merašice

Tabuľku VIII. ligy nám zakončujú Merašice, ktoré na jeseň získali len štyri body. Počas zimy posilnili káder o hráčov Dávida Čiháka a Tomáša Čičváka a na jednom hráčovi ešte pracujú. Hrajúcim trénerom mužstva je Marián Cícer, ktorý sa bude snažiť postavenie v tabuľke na jar zlepšiť. „Naše dosiahnuté výsledky vôbec nenaznačujú to, čo hráme, pretože niektoré zápasy sme prehrali úplne zbytočne. Boli tam aj vysoké výsledky, pretože sme mali v jesennej časti problémy s brankárom, ktorý nám po druhom kole odišiel, ale určite chceme teraz zabojovať o lepšie umiestnenie,“ prezrádza ciele predseda klubu Jaroslav Chalány.

15. kolo VIII. ligy MEVASOX:

TJ Družstevník Šterusy – TJ Sokolovce

OŠK Merašice – TJ Klas Dolné Trhovište

OŠK Horné Otrokovce – TJ Družstevník Nižná

TJ Kočín-Lančár – TJ Družstevník Pastuchov

PFK Piešťany – TJ Družstevník Žlkovce

Prečítané: 32x